MEZUN VE ÜYELERİMİZE İNEK BAYRAMI ÇAĞRISI

Değerli Mülkiyeliler,

Öğrencilerimizin ve mezunlarımızın özenle yaşattığı İnek Bayramı bugün başladı. İnek Bayramı’nın tarihine ve değerlerimize yakışır biçimde kutlanabilmesi için Fakültemiz Dekanı Orhan Çelik ile görüşme talebimiz, kendisinin çeşitli bahaneler ileri sürerek yönetimimizle iletişim kurmaktan kaçınmasıyla sonuçlanmıştır.

Bugün sabah saatlerinde İnek Bayramı’na katılmak amacıyla Birliğimizin eski Genel Başkanları, şube yöneticilerimiz ve üyelerimizle birlikte Fakültemize gittik. Ancak, Ankara Üniversitesi Rektörlüğü’nün sözlü talimatı ile “dışarıdan” olduğu iddia edilen bizler Fakültemize alınmadık. Fakültemiz Dekanı ile bu konuyu görüşmek istediğimizi, bizlerin “dışarıdan” kişiler değil, aksine İnek Bayramı’nın ayrılmaz bir parçası olduğumuzu ifade ettik Ancak, güvenlik amirinden, göreve geldiğinden beri Mülkiyeliler Birliği yönetimiyle görüşmekten kaçınan Dekan Orhan Çelik’in bugün de bizlerle görüşmek istemediğini öğrendik.

Gerek Fakültemizin gerekse Birliğimizin gelenek ve değerleriyle bağdaşmayan, Fakültemizin köklü tarihini ve birikimini hedef almakta ısrarcı olan bu tavrı kabul edilemez bulduğumuzu sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Geleneğimize ve değerlerimize sahip çıkmak, Fakültemiz ile Birliğimizin ayrılmaz niteliğini herkese göstermek,  Ankara Üniversitesi ve Fakültemiz yönetiminin söz konusu tavrını kabul etmeyeceğimizi belirtmek üzere tüm mezun ve üyelerimizi, bugün (03.05.2018) saat 14:15’te Genel Merkezimizin 1. Katında gerçekleştireceğimiz basın toplantısına davet ediyoruz.

Saygılarımızla,

Mülkiyeliler Birliği Yönetim Kurulu