MÜLKİYE KÜLTÜR MERKEZİ (MKM) YÜKSELİYOR

Değerli Mülkiyeliler,
Mülkiyeliler Birliği Vakfımıza ait üç binadan Selanik Caddesi cephesinde yer alan, eskiden misafirhane ve otel olarak hizmet vermiş ancak 8 yılı aşkın süredir kullanılamaz durumda olan binamızın, yönetim sorumluluğumuz gereği yeniden camiamıza kazandırılması çalışmaları çerçevesinde temeli atılmış, birinci ve ikinci katları görünür bir şekilde yükselmiştir. İnşaatın yaz ayları başında, bahçe peyzajının ise ilkbahar ayları içerisinde tamamlanması planlanmaktadır.
Mülkiye Kültür Merkezi (MKM) olarak kullanılması kararlaştırılan binamızın, aynı haliyle ve aynı şekliyle yenilenmiş olarak kullanıma açılmasıyla birlikte;
Bahçesi kafe olarak kullanılacak,
Giriş katında sergi salonu,
Birinci katında sınırsız internet hizmetinin de yer aldığı okuma ve çalışma salonu ile ayrıca yanında iki ayrı toplantı salonu ve dijital kütüphane,
İkinci katında 120 kişilik çok amaçlı konferans salonu, sahne
Üçüncü katında resim, seramik ve fotoğraf atölyelerinin yanı sıra müzik, tiyatro, dans gibi alanlarda çalışma yapan öğrenci-mezun topluluklarının kullanabilecekleri çok amaçlı ikisi büyük 3 salon ile giyinme odası ve ayrıca bir kayıt stüdyosu da bulunacaktır.
Binamızda tüm katlara ulaşımın rahatlıkla yapılabilmesi amacıyla asansör sistemi de olacaktır.
Tüm üyelerimizin keyifle yararlanabileceği özellikle yeni mezunlarımızın ve öğrencilerimizin ikinci evi olacağını ümit ediyor, tamamen Mülkiyeliler Birliği’nin kullanım ve yönetiminde olacak Mülkiye Kültür Merkezi’nin (MKM) açılışının 2018 yaz aylarında yapılacağını camiamıza müjdelemekten gurur duyuyoruz.
Saygılarımızla,
Mülkiyeliler Birliği Yönetim Kurulu

Binamızın yapım aşamasına kadarki süreçle ilgili ayrıntılı bilgiyi, 22 Kasım 2017 tarihli açıklamamızdan edinebilirsiniz.