MÜLKİYE SANAT MERKEZİ

MSMMülkiye camiası içinde sanat alanına ilgi duyan çok sayıda üyemizin ve mezunumuzun olduğu bilinmektedir. Başta edebiyat alanı olmak üzere, çok sayıda kendi alanlarında iz bırakan ve sanatsal akımlar da oluşturan sanatçılarımız olmuştur.

Sanatsever bir camianın üye, mezun ve öğrencilerinin sanatsal etkinlikleri gerçekleştireceği bir ortamın nitelikle oluşturulması için; Yönetim Kurulumuzun 14 sayılı kararı ile 19.04.2014 tarihinde Mülkiye Sanat Merkezi (MSM) kurulmuştur.

Özellikle her ayın son Cumartesi günü yapılan EDEBİYAT BULUŞMALARI kapsamında önemli edebiyat söyleşileri yapılmakta, konulara göre önemli konuşmacılar ağırlanmaktadır. Bu toplantılara katılım giderek artmış, Mülkiye dışından da katılımcı sayısı sürekli artmıştır. Ankara’da yaşayan tüm edebiyat severlerin izlediği görülmektedir.

Sadece Mülkiyeli yazarların yapıtlarını imzaladığı İMZA GÜNLERİ ve Söyleşiler düzenlenmektedir.  Mülkiyeli yazarlar İmza Günü etkinliğinin yılda en az iki kez olmak üzere kalıcı hale gelmesi için altyapı oluşturulmaktadır. Bu etkinliklerde satılan kitap geliri, öğrencilerimiz için burs fonuna aktarılmaktadır.

Müzik konusunda yoğun katılım isteği olan Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği korolarımız, şefleri yönetiminde düzenli çalışmalarını sürdürmekte ve yıl içerisinde çok sayıda konserler de vermektedir.

Merkezimiz bünyesinde kurulan Gösteri Sanatları Topluluğu ise müzik, farklı oyun ve dans birlikteliğini öne alarak, eğitim çalışmaları yapmaktadır.