“BÜYÜK BULUŞMA” DAVASINA ÇAĞRI

 

Değerli Mülkiyeliler,

7 Şubat 2017 tarihinde Ankara Üniversitesi’nin ve Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin akademik birikimi, 686 Sayılı KHK ile en ağır darbeyi almıştı. 10 Şubat 2017’de ise söz konusu tasfiyeye karşı duruş sergilemek amacıyla Cebeci Yerleşkesi’ne “Büyük Buluşma” çağrısı yapılmıştı. Bu çağrı üzerine Ankara Üniversitesi Cebeci Yerleşkesi’ne gelen, Birliğimizin ve Fakültemizin duayen isimleri içeri alınmamış, akademisyenlerimizin cübbeleri çiğnenmiş, darp edilerek gözaltına alınan, aralarında üyelerimizin de bulunduğu akademisyenler ve lisansüstü öğrencileri hakkında dava açılmıştı.

Hakkında dava açılan üyelerimize, akademisyenlere ve öğrencilere destek olmak, Fakültemize yönelen tasfiye politikasına karşı duruşumuzu bir kez daha göstermek için Eğitim Sen Ankara 5 No’lu Üniversite Şubesi ile birlikte 8 Mayıs Salı günü saat 08.30’da Ankara Adliyesi önünde buluşarak duruşmaları takip edeceğiz.

Siz değerli üyelerimizi de, Ankara 24. Asliye Ceza Mahkemesi’nde saat:09.05’te görülmeye başlanacak olan duruşmaları takip etmeye ve yaşanan hukuksuzluğun peşini bırakmamaya davet ediyoruz.

Saygılarımızla,

Mülkiyeliler Birliği Yönetim Kurulu