CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA VE YANINDAKİLERE GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİZİ SUNUYOR LİNÇ KÜLTÜRÜNÜN SON BULMASINI İSTİYORUZ

Basına ve kamuoyuna,

Bugün, siyasi tarihimizden çok iyi bildiğimiz linç pratiklerine bir yenisi daha eklendi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, uzun süredir yürütülen nefret kampanyasının en vandal yüzünün hedefi haline geldi.

Ana muhalefet partisinin liderinin maruz kaldığı yumruklu, taşlı şiddetin Ankara Valiliği tarafından “protesto” olarak tanımlanması ise oluşan linç kültürünü pekiştirmiş, kaygıları derinleştirmiş, yaşanan şiddetin faillerinin korunmak istendiği algısını yaratmıştır.

Altını çizerek belirtmek isteriz ki yürütülen linç girişimi, Türkiye siyasi tarihi için utanç duyulması gereken, kabul edilemez bir şiddettir. Söz konusu lincin faillerinin hızla yargı önüne çıkarılması, bu şiddetin en sert dille kınanmasının ise Türkiye’de demokrasinin ve hukuk devletinin geldiği konumu en güçlü biçimde göstereceği bilinmelidir. Açıktır ki linç edilmek istenen, Kemal Kılıçdaroğlu şahsında Türkiye demokrasisinin kırılgan halidir. Bu nedenle demokrasiye ve hukuk devletine sahip çıkmak tüm siyasi partilerin, demokratik kitle örgütlerinin sorumluluğundadır.

Mülkiyeliler Birliği olarak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ve yanındakilere geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, linç kültürünün son bulmasını istiyoruz.

Saygılarımızla,

Mülkiyeliler Birliği Yönetim Kurulu