COVİD-19 HASTALIĞINA İLİŞKİN ALINAN TEDBİRLER HAKKINDA

Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen Covid-19 hastalığına karşı ülkemizde alınan tedbirler kapsamında 13 Mart 2020 Cuma gününden itibaren Mülkiyeliler Birliği’nin sosyal, kültürel ve bilimsel etkinliklerine ara verilmesi kararı alınmıştır.

Mart ayı içerisinde gerçekleştirileceği duyurulan Mülkiyeliler Birliği 47. Olağan Genel Kurulu’na ilişkin Ankara Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü başta olmak üzere ilgili kurumlar, Fakültemiz, Şubelerimiz ve Genel Kurulumuzda yönetim için adaylığını açıklamış olan gruplar ile görüşmeler yapılmıştır. Ankara Valiliği, derneklerin genel kurul süreçlerinin mevcut biçimiyle işleyeceğini bildirmiştir. İlgili Bakanlıkların kongre ve genel kurullara ilişkin vereceği karar takip edilmektedir. İlgili makamlardan alınacak yazılı görüşler, kanun, yönetmelik ve tüzüğümüz göz önünde bulundurularak Kurullarımız, Şubelerimiz ve Genel Kurulumuzda adaylığını açıklamış olan gruplarla, Genel Kurulumuzun önceden açıklanmış olan tarihlerde yapılıp yapılamayacağına ilişkin görüşmeler sürdürülecektir. Önceliğimiz Genel Kurulumuzun güvenliği, üyelerimizin sağlığıdır.

Bu süre zarfında, Mülkiyeliler Birliği Ayhan Açıkalın Sosyal Tesisleri üyelerimizin kullanımına açık kalacaktır. Sosyal Tesislerimizde hijyen koşullarına azami özen gösterilmektedir. Bu kapsamda, 13 Mart 2020 Cuma sabahı Sosyal Tesislerimizde personelimiz tarafından ayrıntılı temizlik yapılmış; el ve cilt dezenfektanı ile Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanmış olan bilgilendirici afişler uygun noktalara yerleştirilmiştir. Sosyal Tesislerimizin profesyonel sterilizasyon işlemlerinin en kısa sürede gerçekleştirilmesi için Çankaya Belediyesi ile gerekli görüşmeler yapılmıştır.

Salgının ülkemizdeki seyri ve salgına karşı alınacak tedbirler Yönetim Kurulumuz tarafından dikkatle takip edilmektedir. Genel Kurulumuz, etkinliklerimiz ve Sosyal Tesislerimizin kullanımına ilişkin her türlü gelişme üyelerimiz ile ivedilikle paylaşılacaktır.

Mülkiyeliler Birliği Yönetim Kurulu

Açıklama metni için tıklayınız.