MÜLKİYE SANAT BULUŞMALARI – I

Mülkiyeliler Birliği, Mektebimizin kuruluşunun 160. yılında mezun ve öğrenci her kuşaktan Mülkiyeliyi sanat çevresinde buluşturuyor. Mülkiye Sanat Buluşmaları‘nın ilkinde Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenen Fındıkkıran balesini izleyeceğiz.

Sanat çevresinde gerçekleşecek bu kuşaklar arası buluşmayı mümkün kılmak için mezunlarımızdan öğrencilerimiz için askıya bilet bırakmasını rica ediyoruz. Mezunlarımız kendileri için bilet alırken öğrencilerimiz için de bilet alabilir, etkinliğe katılamayacak mezunlarımız da öğrencilerimizin bu etkinliğe katılmalarına katkı sunabilirler.*

23 Ocak 2020 Perşembe günü saat 20:00’de Opera Sahnesi‘nde gerçekleşecek etkinlik biletlerini 03124185572 nolu telefondan rezerve ettikten sonra Mülkiyeliler Birliği Genel Merkezi’ne bizzat gelerek teslim alabilirsiniz.

*Öğrencilerimiz askıdan bilet taleplerini Mülkiyeliler Birliği Genel Merkezi’ni arayarak iletebilirler. Askıya bırakılan biletler, bilet talebinde bulunan öğrencilerimize ücretsiz olarak teslim edilecektir. Askıya bilet bırakmak isteyip Genel Merkezimize gelme olanağı bulunmayanlara, Mülkiyeliler Birliği Derneği Mülkiye Yayıncılık İşletmesi’nin Ziraat Bankası Başkent Şubesi TR86 0001 0016 8360 5783 9450 04 IBAN numaralı hesabına bilet bedelinin yatırıldığını gösteren dekontu mulkiye@mulkiye.org.tr adresine e-posta ile iletmeleri halinde teyit mesajı iletilecektir.

P.İ.Çaykovski
Fındıkkıran
II Perde / Bale
Süre: 2 Saat 10 Dk.

Bilet Fiyatı: Balkon 20 TL, Salon 30 TL

Rüyaların zamanı
Düşünceleri uçurma zamanı, sınırların üzerinden her zaman yarın olan düne… Ufuklardan uçmak ve çocuk gözleriyle hayrete düşmek.
Sihir zamanı…
Yeni yıl zamanı…
Yıldızlı gecelerde bulutlar geçiyor ve Ay, Dünya’nın etrafını dolaşırken havalı ufuklarda perdeyi açıp bize hayali bir tiyatronun yolunu gösteriyor. Bize küçük bir şehirdeki yeni yılın sırrını anlatıyor. Bir varmış bir yokmuş. Gözlerimi kapatan çarşaf açılıyor ve kendimizi bir anda bayram sevinci yaşamaya hazırlanan coşkulu bir insan kalabalığında buluyoruz.