MÜLKİYELİLER BİRLİĞİ INSTAGRAM HESABI SANATÇI/AKADEMİSYEN EKİN KILIÇ EZER’E EMANET

Mülkiyeliler Birliği Instagram hesabı bu hafta sonunda sanatçı/akademisyen Ekin Kılıç Ezer’e emanet.

Ekin, önümüzdeki iki gün boyunca, ilişkilerimizde aslında küçümseme, küçük düşürme, tehdit etme, zorlama, korkularını ya da zaaflarını kullanma, suçlu hissettirme, manipüle etme ve baskı altına almaya dönük olan ifade biçimlerinin gündelik hayatımıza sıklıkla karşımıza çıkan cümlelere dökülmüş hallerini video animasyonları olarak kurguluyor.

Ekin’in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle kurguladığı video ve insta-story’lerden haberdar olmak için önümüzdeki 2 gün Mülkiyeliler Birliği Instagram hesabını takipte kalın!

https://www.instagram.com/mulkiyelilerbirligi/

Ekin Kılıç Ezer

Ekin Kılıç Ezer video hareketli grafikler ile animasyon tasarımı ve eğitimi konularında çalışmalar yapmakta ve Bilkent Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümünde dersler vermektedir. Haziran 2019’da ilk kişisel sergisi “Bazen” Kova Art Space’de sanatseverlerle buluştu. Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) tarafından Ankara Büyükşehir Belediyesi, Çankaya Belediyesi ve İsveç Büyükelçiliği ortaklığında 25 Kasım – 10 Aralık 2019 tarihleri arasında düzenlenen “Karanlığı Aydınlat” ışık enstalasyon sergisinin eş Küratörlüğünü Fırat Engin ile üstlendi. Türkiye’de kamusal alanda kurulan ilk ışık enstalasyon sergisi olan “Karanlığı Aydınlat”, kadına şiddete dur demek amacıyla Seğmenler Parkı’nda açıldı. Ocak 2020’de ikinci kişisel sergisi “Varım”a Cermodern HUB Galeri ev sahipliği yaptı.