AÇIK HAVA FİLM GÖSTERİMİ: ADULTS IN THE ROOM

Institut Français Türkiye’nin katkıları ile düzenlenen Açık Hava Film Gösterimleri: Fransız Film Günleri 28 Ağustos Pazar saat 20.00’de Adults in the room ile devam ediyor.

Katılımlarınızı bekleriz.

Mülkiyeliler Birliği Yönetim Kurulu

*Filmler Türkçe altyazılıdır. Gösterim programında hava durumu ve benzeri koşullara göre değişiklik yapılabilir. Gösterim açık havada gerçekleşeceği için izleyicilerin hava koşullarına göre giyinmeleri tavsiye edilir. Gösterimler ücretsizdir.

Adults in the room (2019) – 50 Yıl Sonra Costa Gavras

2015’te Yunanistan: ekonomi paramparça ve ülke iflasın eşiğinde. Yeni bir hükümet AB’nin demir yumruklu yönetimine isyan ediyor. Yanis Varoufakis’in siyasi anılarına dayanan ve Costa Gavras’ın yönettiği bu filmde 7 yıllık krizden sonra, yeni bir hayat ve ülkelerini içinde bulunduğu kıskaçtan kurtarma umudunu somutlaştıracak iki adamı anlatıyor. Alexis tarafından atanan Yanis, perde arkasında ve Avrupa gücünün kapalı kapıları arasında amansız bir savaşa öncülük ediyor. Kemer sıkmanın keyfiliğinin insanlık ve merhametten önce geldiği yerde. Halklarının kaderinin tehlikede olduğu yerde. Modern bir Yunan trajedisi.