AÇIK HAVA FİLM GÖSTERİMİ: FREISTATT

Goethe-Institut Ankara‘nın katkıları ile düzenlenen Açık Hava Film Gösterimleri: Alman Film Günleri 26 Haziran Pazar saat 20.30’da Freistatt ile devam ediyor.

Katılımlarınızı bekleriz.

Mülkiyeliler Birliği Yönetim Kurulu

*Filmler Türkçe altyazılıdır. Gösterim programında hava durumu ve benzeri koşullara göre değişiklik yapılabilir. Gösterim açık havada gerçekleşeceği için izleyicilerin hava koşullarına göre giyinmeleri tavsiye edilir. Gösterimler ücretsizdir.

 

Freistatt

2012-2015, 104’, Renkli

Almanca | Türkçe altyazılı

Yönetmen: Marc Brummund

1968 yazı: 14 yaşındaki Wolfgang üvey babasıyla sorunlar yaşamaktadır. Bir kavganın ardından, çocuğu uzaklardaki bir bakım yurduna gönderirler. Kiliseye bağlı bu yurt orada kalan gençlere yoğun baskı ve şiddet uygulanan bir yerdir. Gençler torf (turba) çıkarmada zorla çalıştırılır,  “eğitimcileri” tarafından da şiddet görürler. Her biri o kadar yalnızdır ki, onlar da kaçınılmaz olarak şiddete yönelmeye başlarlar. Kendini “yurdun babası” olarak isimlendiren yurt yöneticisi, gençlerin dışardaki dünyayla tüm ilişkisini de kesmeye çalışır, mektuplarına el koyar, onlara mahkum muamelesi yapar. Kaçmaya çalışmanın cezası da vahşidir ama Wolfgang yine de özgürlüğe kavuşma hayalinin peşini bırakmaz.