AÇIK HAVA FİLM GÖSTERİMİ: PAPICHA

Institut Français Türkiye’nin katkıları ile düzenlenen Açık Hava Film Gösterimleri: Fransız Film Günleri 7 Ağustos Pazar saat 20.30’da Papicha ile devam ediyor.

Katılımlarınızı bekleriz.

Mülkiyeliler Birliği Yönetim Kurulu

*Filmler Türkçe altyazılıdır. Gösterim programında hava durumu ve benzeri koşullara göre değişiklik yapılabilir. Gösterim açık havada gerçekleşeceği için izleyicilerin hava koşullarına göre giyinmeleri tavsiye edilir. Gösterimler ücretsizdir.

Papicha (2019)

Yakıştırılana sıkışmayı kabul etmeyen, çekici, kendini özgürleşmiş hisseden genç kadın için atfedilen bir kelime, Papicha. Cezayir’in batılı gecelerine tanıklık ederken, sessizce kesilen kafalar ve gürültülü baskı altında bir özgürlük talebi.

Cezayir, 1990’lar. Moda tasarımı konusunda tutkulu 18 yaşındaki bir öğrenci olan Nedjma, Cezayir İç Savaşı’ndaki trajik olayların onu normal bir hayat yaşamaktan ve arkadaşı Wassila ile gece dışarı çıkmaktan alıkoymasına karşı çıkar. Sosyal ortam daha muhafazakar hale geldikçe radikallerin koyduğu yeni yasakları reddeder ve bir defile düzenleyerek özgürlüğü ve bağımsızlığı için savaşmaya karar verir.