ALUÇ DAĞI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Mülkiyeler Birliği bünyesinde faaliyet gösteren Mülkiye Doğa Topluluğu; fakültemizin 162. kuruluş yılı kutlamaları kapsamında, 17 Ekim 2021 Pazar günü, Ankara’da Aluç Dağı’na çıkmayı, zirve dönüşünde de hava koşullarının uygun olması halinde, Dağı, naylon/plastik v.b. atıklardan temizlemeyi planlıyor. Ayrıca, yürüyüşe katılacaklardan 1970 (Covid 19 nedeniyle geçen yıl etkinlikler yapılamamıştı.) ve 1971 mezunlarımız, mezuniyetlerinin 50. yıllarını kutlayacaklardır.

Yürüyüşün yapılacağı 17 Ekim 2021 Pazar günü saat 10.00’da, Çamlıdere Yaylası’ndaki Gölet kenarında buluşulacak ve tırmanışa geçilecektir. Salgın nedeniyle Çamlıdere Yaylası’na gidiş gelişler prensip itibariyle kendi araçlarımızla yapılacaktır. Ancak yeterli talep gelmesi halinde, toplu ulaşımı tercih edenlere Mülkiye Doğa Topluluğu minibüs/midibüs veya otobüs tutacaktır.

Aluç Dağı, Ankara’nın Çamlıdere ilçesindedir ve 1870 metredir. Bu etkinlikte yer almak isteyen katılımcıların; daha önce doğa yürüyüşü deneyimi, bu deneyimi yoksa bile haftada en az 3 gün ortalama bir saat yürüyüş yapıyor olması ve daha önemlisi yaklaşık 5 saat sürecek yürüyüşe engel bir sağlık sorununun olmaması gerekiyor.

Mülkiye’nin 162. kuruluş yılı kutlamaları kapsamında, 17 Ekim 2021 Pazar günü yapılacak Çamlıdere/Ankara Aluç Dağı Doğa Yürüyüşü’ne katılmayı düşünenler; konuya ilişkin ayrıntılı bilgi almak için Mülkiye Doğa Topluluğunun Facebook’taki kapalı grubuna üyelik başvurusu yapabilirler ya da doğrudan Doğa Topluluğunun Rehberi İsmail Hakkı Karakelle (MM1982) ile temasa geçebilirler.

İsmail Hakkı Karakelle Cep Tel: 0532 640 76 76

E-posta: [email protected]