COVID-19 İLE TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ VE KADIN HAKLARI

Değerli Mülkiyeliler,

Tüm dünyada pandemi; kendimizi, başkalarını ve dünyayı kavrayışımız üzerinde ciddi siyasi, hukuki, iktisadi ve kuşkusuz kültürel ve toplumsal etkilere sahiptir. Bu haliyle, hepimizi, kim olduğumuz, ne istediğimiz ve eskisi gibi yaşamak isteyip istemediğimiz konusunda eleştirel şekilde düşünmeye davet eder. Davranışlarımız, iktisadi örgütlenmelerimiz, çalışma süreç ve anlayışlarımız, dayanışmacı eylemlerimiz, toplumsal pratikler ve altyapımız, yaratıcı biçimler  ve değer yönelimlerimiz üzerine yeniden düşünüyoruz.

Mülkiye Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Araştırmaları Merkezi ve Goethe-Institut Ankara işbirliği ile Zoom üzerinden yürüteceğimiz “COVID-19 ile Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadın Hakları” başlıklı etkinlik ile, Almanya ve Türkiye’den farklı bakış açıları ve yaklaşımlar ışığında pandeminin –muhtemelen kalıcı- sonuçlarını ele almayı amaçlıyoruz.

Av. Kardelen Yılmaz ve Doç. Dr. Emel Memiş’in konuşmacı olarak yer alacağı Zoom etkinliği 26 Kasım 2020 Perşembe saat 19.00’da Facebook kanalımızdan canlı yayınlanacak. Böylece etkinliğe Zoom üzerinden katılabilir ya da etkinliği Facebook yayını üzerinden izleyerek yorumlarınızla katkı yapabilirsiniz.

Zoom üzerinden serbest erişim.

Mülkiye Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Araştırmaları Merkezi