“KENDİNE ENGEL OLMA” KÜLTÜR SANAT ETKİNLİĞİ

Sanat; duygusal etkileşim, toplumsal sorunlara duyarlılık oluşturma, farkındalık yaratma gücüyle toplumsal değişimde öncülük yapan bir olgudur. Toplumsal gelişmenin olmazsa olmazıdır.

Bu gücü arkamıza alarak, engelli bireylerin ayrımcılıkla, sosyal dışlanmayla mücadelesine vurgu yapmak amacıyla “Kendine Engel Olma” adı altında, iki gün sürecek kültür sanat etkinliği düzenliyoruz.

10-16 Mayıs Engelliler haftası kapsamında düzenlediğimiz bu etkinlikte; Resim ve Ankara temalı fotoğraflardan oluşan sergi, yazarlarımızla sohbet etme, kitaplarını imzalatma, gitar dinletisi gibi aktivitelerle, dolu dolu iki gün geçireceğiz. Birlikte olmak, sorunlarımızı, çözüm yollarımızı, hayatı paylaşmak üzere herkesi 13 Mayıs saat 12’den itibaren Mülkiyeliler Birliği’nin Sergi Salonuna bekliyoruz.


Görselin betimlemesi; görselde 13-14 Mayıs 2024’te gerçekleştirilecek olan Kendine Engel Olma Kültür Sanat Etkinliği’nin duyurusu yapılmaktadır. Görselin sağ tarafında; “Yazarlarımız; M. Oğuz Mucurluoğlu, Şule Özcan Ressamlarımız; Elif Gamze Bozo, Mert Korkmaz Fotoğrafçılarımız; AKK Engelli Meclisi Karma Çocuk Korosu Üyeleri Dinleti; Bünyamin Çevik (Gitarist) açıklamaları yer alırken görselin sol tarafında dünya üzerinde içinde renkli boya olan palet, kalem ve fırçalar yer almaktadır. Görselin altında Mülkiyeliler Birliği, Ankara Kent Konseyi ve Engelli Meclisi logoları bulunmaktadır. Etkinlik açılışı 13 Mayıs 18:00, yer Mülkiyeliler Birliği Sergi Salonu: Konur Sokak No:1 Kızılay/Ankara olarak bildirilmektedir.