MÜLKİYE 162.YIL RESEPSİYONU

Mülkiye 162. Yıl Resepsiyonu

Değerli Mülkiyeliler,

Bu sene, Türkiye’nin en köklü kurumlarından biri olan Fakültemizin kuruluşunun 162. yılını kutlamanın coşkusunu yaşıyoruz!

Kurulduğu tarihten bugüne Türkiye’nin modernleşmesinde, cumhuriyetimizin kurumsallaştırılmasında, demokrasinin güçlendirilmesinde, laikliğin, barışın ve kamu yararının savunulmasında, temel hak ve özgürlüklerin güvence altına alınmasında öncü rol oynayan Mekteb-i Mülkiye’nin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz!

Şüphesiz ki Türkiye tarihinin çeşitli dönemlerinde, köklü geleneklerine ve anayasal ilkelere sahip çıkan Mülkiye baskı ve saldırıların da odağı olmuştur. Fakültemizi derin bir akademik tahribata uğratan tasfiye sürecinin ardından hocalarımızın yaşadığı hukuksuzluğun devam etmesinden dolayı bir yanımız hala yaprak dökmekte…

Ancak bizler Mülkiye camiasının tüm zorluklara birlikte göğüs germesinin, değerlerimizi yaşatmak ve korumak için gösterilen dayanışmanın, kuşaklararası iletişimi sürdürerek bu değerlerin geleceğe taşınmasının sevincini de yaşıyoruz!

Mektebimizin 162. yıl sevincine ortak olmak için mezunlarımızı, öğretim üyelerimizi, idari personelimizi, öğrencilerimizi ve Mülkiye dostlarını  Mülkiye 162. Yıl Resepsiyonuna bekliyoruz.

Mülkiyeliler Birliği Yönetim Kurulu

 

Mülkiyeliler Birliği Genel Merkezi

4 Aralık 2021, Cumartesi 17:00-19:00

Trio Dinletisi ve Kokteyl

 

(Pandemi önlemleri kapsamında girişlerde HES Kodu bakılacaktır. Hava şartlarına da bağlı olarak tamamen kapalı olmayan bir ortamda düzen kurulması konusunda azami hassasiyet gösterilecektir.)