MÜLKİYE SANAT BULUŞMALARI – II

Mülkiyeliler Birliği, Mektebimizin kuruluşunun 160. yılında mezun ve öğrenci her kuşaktan Mülkiyeliyi sanat çevresinde buluşturuyor. Mülkiye Sanat Buluşmaları‘nın ikincisinde SALT Ankara tarafından gerçekleştirilen Mutluluk Resimlerimiz sergisini gezeceğiz.

SALT Beyoğlu ve SALT Galata’nın ardından Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde (ÇSM) sunulan Mutluluk Resimlerimiz sergisi, sanat tarihçisi Dilan Ece Yıldız’ın vereceği turlarla yorumlamaya açılıyor. 1 Şubat 2020 Cumartesi günü saat 15:00’te düzenlenecek turda katılımcılarla, fotogerçekçilik akımının Türkiye’deki ilk temsilcilerinden Nur Koçak’ın bu en kapsamlı sergisi, yarım yüzyıllık pratiğini şekillendiren fikirler ve üretimlerinin sanat tarihsel anlatıya katkıları incelenecek.

Koçak’ın 1981 tarihli bir işinden esinle adlandırılan serginin ÇSM sunumu, 1970’ler ile 2010’lar arasındaki resim serileriyle heykellerini bir araya getiriyor. Kadın dergilerinden Hollywood sinemasına popüler kültürün yaygınlaşması ve Türkiye’deki yansımalarını eleştirel bir gözlemci anlatıcı olarak irdeleyen Koçak’ın sanat pratiğine ayrıntılı bir bakış sağlıyor.

Mutluluk Resimlerimiz turu üyelerimiz ile öğrencilerimizin katılımına açık ve ücretsizdir. Katılım 30 kişi ile sınırlıdır. Ön kayıt için: https://forms.gle/4jW5mg6Yquvx4ks4A