MÜLKİYELİLER BİRLİĞİ BURSA ŞUBESİ’NDEN CUMHURİYET’İN 100.YILI SATRANÇ TURNUVASI’NA ÇAĞRI

Mülkiyeliler Birliği Bursa Şubesi tarafından “Mülkiye Bursa Cumhuriyet’in 100 Yılı Satranç Turnuvası” başlığıyla yapılan çağrının tam metni şu şekildedir:

 

“Cumhuriyetimizin 100.yılını kutlamaya sayılı günler kaldı.

Mülkiyeliler Birliği Derneği Bursa Şubesi olarak Okulumuza ve Derneğimize yakışır bir etkinlikle, Cumhuriyetimizin 100.yıl coşkusuna ortak olmayı arzu ediyoruz.

Bu amaçla, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyetimizi emanet ettiği gençler arasında, Satranç Federasyonu İl Temsilciliği ile bir satranç turnuvası düzenlemeye karar verilmiştir.

“Mülkiye Bursa Cumhuriyet’in 100.Yılı Satranç Turnuvası” 30 Eylül 2023 – 01 Ekim 2023 tarihlerinde Mülkiyeliler Birliği Derneği Bursa Şubesi’nde gerçekleştirilecektir.

Turnuvanın detaylı bilgileri Türkiye Satranç Federasyonu web sitesinde yayımlanmıştır.

Lise öğrencileri arasında düzenleyeceğimiz turnuva, ayni zamanda Okulumuz ve Derneğimizin gençlere ve ailelerine tanıtımı için de önemli bir rol üstlenecektir.

32 sporcunun katılacağı turnuvanın ödül töreni, 01 Ekim 2023 günü Mülkiyeliler Birliği Derneği Bursa Şubesi’nde gerçekleştirilecektir.

Turnuvada dereceye girecek sporculara, Okulumuz ve Derneğimizi üst düzeyde temsil edecek nitelikte ve değerde armağanlar sunulacaktır.

Mülkiyeli arkadaşlarımızı aramızda görmek bizlere güç verecektir.”