MÜLKİYELİLER BİRLİĞİ E-BÜLTENİ 2019/2 SAYISI YAYINLANDI

Değerli Mülkiyeliler,

Bültenimizin, 2019 yılı Nisan-Mayıs-Haziran aylarını kapsayan yeni sayısını sizlerle buluşturmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz.

Antidemokratik bir seçim sürecine sahne olan 31 Mart Yerel Seçimleri sonrasında siyasi iktidarın halk iradesini yok sayan tavırlarına tanıklık ettik. YSK’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerini iptal etme kararı demokrasi tarihimizin en karanlık kararlarından birisi olarak kayıtlara geçti. Geçtiğimiz 3 ay, tüm Türkiye 23 Hazian İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerine kilitlendi. Neticede gasp edilmek istenen halk iradesi bir kez daha tecelli ederek, siyasi iktidara önemli bir ders verilmiş oldu.

Mülkiyeliler Birliği 31 Mart akşamı Anadolu Ajansı eliyle yapılmak istenen manipülasyona karşı ilk kurumsal tepki veren örgüt olarak tarihe geçti. Seçim sonuçlarına saygı duyulması ve kurumların kamusal sorumluluklarının gereğini yeerine getirmesi yolundaki bu çağrımızı her defasında yineledik.

İki seçim arası dönemde hazırladığımız bültenimizin bu sayısında; mezunlarımızın ve öğrencilerimizin ekonomik, kültürel ve eğitim ihtiyaçları, yerel seçimler, emeğin mücadelesi, toplumsal cinsiyet ve kadın hakları başta olmak üzere birçok başlıkta yaptığımız faaliyetleri ilgilinize sunuyoruz.

Yeni sayımızda görüşmek dileğiyle….

Mülkiyeliler Birliği Yönetim Kurulu