MÜLKİYELİLER BİRLİĞİ E-BÜLTENİ 2019/4 SAYISI YAYINLANDI

Değerli Mülkiyeliler,

Bültenimizin, 2019 yılı Ekim-Kasım-Aralık aylarını kapsayan yeni sayısını sizlerle buluşturmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz..

Geçtiğimiz Kasım ayında Mülkiyeli bilim insanı, yazar, politikacı, anayasa hukuku profesörü Mümtaz Soysal’ı kaybetmenin derin acısını yaşadık. Mülkiyeliler Birliği yönetim kurulu olarak Hocamızın ailesine ve dostlarına bir kez daha baş sağlığı diliyor, Hocamızın değerli anısını daima yaşatacağımızı tüm kamuoyu önünde bir kez daha dile getiriyoruz.

Mülkiye’nin kuruluşunun 160. yılındayız. Geride bıraktığımız 3 ay boyunca 160. yılımızın gururunu ve coşkusunu tüm camiamızla ve ülkemizle paylaşmaya çalıştık. Bu kapsamda yaptığımız etkinlikleri ve düzenlediğimiz resepsiyon ve geleneksel balomuzu 160. yılımıza yakışır biçimde tamamladık. Tüm Mülkiye camiasının 160. yılını kutluyoruz. Ülkemizin en köklü kurumlarından birisi olan Fakültemizin daha nice uzun yıllar boyu öğrenciler yetiştirmesini diliyoruz.

160. yıl etkinliklerinin gerçekleştirildiği dönemi kapsayan bültenimizin bu sayısında; birliğimize ve üyelerimize ilişkin haberler, Uçan Süpürge Vakfı ile birlikte gerçekleştirdiğimiz film gösterimleri, mezunlarımız tarafından yürütülen koro faaliyetleri, okulumuzdan yeni mezun olan ve okulumuzu yeni kazanan öğrencilerimizle ilişkilerimiz ve farklı konularda yaptığımız açıklama ve çalışmalara yer veriyoruz.

Yeni sayımızda görüşmek dileğiyle….

Mülkiyeliler Birliği Yönetim Kurulu