MÜLKİYELİLER BİRLİĞİ E-BÜLTENİ 2020/1 SAYISI YAYINLANDI

Değerli Mülkiyeliler,

Bültenimizin, 2020 yılı Ocak-Şubat-Mart aylarını kapsayan yeni sayısını sizlerle buluşturmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz.

Normal koşullarda bu e-bültenimiz faaliyet dönemimizin son etkinliklerini kapsıyor olacaktı. Ne var ki, geçtiğimiz Aralık ayında Çin’de başlayan Koronavirüs Salgını, Mart ayından itibaren tüm dünyayı etkileyen bir pandemiye dönüştü. Hızla yayılan ve henüz tedavisi bulunmayan salgın hastalık, hepimizin hayatını köklü biçimde değiştirdi. Restoranlardan berberlere, sinema salonlarından eğlence yerlerine kadar pek çok işyeri kapatıldı. Spor müsabakaları, sosyal etkinlikler durduruldu. Nüfusun neredeyse üçte birini oluşturan 65 yaş üstü ve 20 yaş altı kesimin sokağa çıkması yasaklandı.

Salgına ilişkin tedbirler yaygınlaştıkça bizler de birliğimizi, çalışanlarımızı ve üyelerimizi koruyabilmek için üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeye çalıştık. Salgına karşı alınan önlemler kapsamında Genel Kurulumuzu da ertelemek zorunda kaldık. Sosyal tesislerimizin faaliyetlerine ve kültür merkezimizdeki çalışmalarımıza ara verdik. Sokağa çıkamayan 65 yaş üstü üyelerimize ulaşmaya çalışıp, ihtiyaç analizi oluşturduk ve Birliğimizin yanlarında olduğunu belirttik. Çalışanlarımızın bu süreçte hak kaybına uğramaması için elimizden geldiğince yoğun çaba harcadık. Mülkiyeliler Birliği ile özdeşleşen Çarşamba Söyleşilerini salgınla mücadelede öncelikli konular etrafında, Çarşamba Söyleşileri Evde adıyla online olarak sürdürmeye devam ettik.

Bültenimizin bu sayısında; yılın ilk üç ayında gerçekleştirdiğimiz etkinliklere, yaptığımız basın açıklamalarına ve kültür merkezimizde süren çalışmalara yer veriyoruz.

Yeni sayımızda görüşmek dileğiyle, sağlıklı günler dileriz.

Mülkiyeliler Birliği Yönetim Kurulu