MÜLKİYELİLER BİRLİĞİ E-BÜLTENİ 2020/3 SAYISI YAYINLANDI

Değerli Mülkiyeliler,

Bültenimizin, 2020 yılı Temmuz-Ağustos-Eylül aylarını kapsayan yeni sayısını sizlerle buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz..

Genelde hayatın gündelik telaşından uzaklaşılan, siyasal gündemin etkinliğinin azaldığı, psikolojik ve fiziksel olarak dinlenerek-yenilenerek geçirdiğimiz yaz ayları, bu yıl yoğun bir siyasal gündemle geçti.

Kadınların korunmasında önemli bir kazanım olan İstanbul Sözleşmesinin tartışılmaya açılması, Ayasofya Müzesi’nin statüsünün değiştirilerek camiye dönüştürülmesi, Baro ve Avukatlık Kanunlarında yapılan değişikliklerle Çoklu Baro sisteminin getirilmesi, Sosyal Medyayı kontrol altına almaya yönelik düzenlemeler ve HDP Belediyelerine atanan kayyumlar gibi pek çok gündem yaz ayları boyunca tartışıldı.

Bu dönem aynı zamanda 1 Haziran’da başlayan “normalleşme” süreciyle beraber salgının yeniden yükselişe geçmeye başladığı dönem oldu. Mülkiyeliler Birliği olarak bu süreçte üyelerimizi ve çalışanlarımızı koruyabilmek için azami tedbirler uygulamaya devam ettik. Sosyal tesislerimizi hijyen koşullarına en uygun biçimde tutarken, etkinliklerimizi de fiziksel mesafe koşullarına uygun biçimde sürdürdük. Bu dönemde online gerçekleştirdiğimiz Çarşamba Söyleşileri Evde ve Edebiyat Buluşmaları binlerce üyemiz tarafından takip edilirken, bahçemizde gerçekleştirdiğimiz Açık Havada Macar ve Fransız Film Günleri de ilgiyle takip edildi. Bu süreçte bizi yalnız bırakmayan, bize desteğini esirgemeyen siz değerli üyelerimize ne kadar teşekkür etsek azdır.

Bültenimizin bu sayısında; Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında gerçekleştirdiğimiz etkinliklere, yaptığımız basın açıklamalarına, yayınlarımıza ve şubelerimizin çalışmalarına yer veriyoruz.

Yeni sayımızda görüşmek dileğiyle, sağlıklı günler dileriz.

Mülkiyeliler Birliği Yönetim Kurulu