MÜLKİYELİLER BİRLİĞİ E-BÜLTENİ 2021/4 SAYISI YAYINLANDI

Bültenimizin,  2021  yılının  Ekim-Kasım-Aralık  aylarını  kapsayan  yeni  sayısını  sizlerle buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz.

Hayat pahalılığının artması, salgın koşullarının devam etmesi öğrencilerimizin temel ihtiyaçlarını karşılamasını zorlaştırdı. Mülkiyeliler Birliği olarak Ekim ayının sonuna doğru üyelerimizi, Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrencileriyle dayanışmaya, burs fonumuza katkı yapmaya davet ettik. Bağış kampanyamıza destek veren, dayanışmayı büyüten tüm üyelerimize teşekkür ederiz.

Mülkiyeliler Birliği olarak Aralık ayında Mülkiye’nin 162. Yıl resepsiyonunu gerçekleştirdik. Resepsiyonda 2021 Mülkiye Büyük Ödülü’nü “Boğaziçi Demokratik Direniş Bileşenleri” adına, Boğaziçi Üniversitesi’nde 14 yıldır görev yapan ve 16 Temmuz 2021’de hukuksuzca işine son verilen Can Candan’a takdim ettik. Bu ödülle birlikte, akademik özgürlüğün bilimsel üretimin temeli olduğunu demokratik, kamusal, eşitlikçi, özgürlükçü, bilimsel ve laik öğrenme ortamını savunduğumuzu belirtmek isteriz. Bu nedenle, bültenimizin bu sayısının kapağında, Boğaziçi Üniversitesi bileşenlerini içeri almamak için üniversitenin kapılarına kelepçe vuranların otoriter zihniyetini yansıtan manidar fotoğrafa yer verdik.

Bu sayımızda 2021’in son aylarında Birliğimizde ve online olarak gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimize, yapılan ziyaretlere ve ülkenin güncel sorunlarını içeren, farklı alanlarda yaşanan sorunlara dikkat çeken basın açıklamalarımıza yer veriyoruz.

Yeni sayımızda görüşmek dileğiyle.

Mülkiyeliler Birliği Yönetim Kurulu