MÜLKİYELİLER BİRLİĞİ E-BÜLTENİ 2022/1 SAYISI YAYINLANDI

Değerli Mülkiyeliler,

Bültenimizin, 2022 yılının Ocak, Şubat ve Mart aylarını kapsayan yeni sayısını sizlerle buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz.

Mülkiyeliler Birliği olarak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü, savaşın, krizin, kadınlar ve LGBTİ+’lar aleyhine büyüyen eşitsizliğin, yoksulluğun karşısında verilen mücadelenin gücü ile karşıladık. İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmeyeceğimizi yinelemek isteriz.

Mülkiyeliler Birliği olarak bizler demokratik, laik, özgürlükçü, eşitlikçi ve adil ortamların sağlanması için taleplerimizi dile getiriyoruz. 2022 yılı zeytinlik alanlarının madencilik faaliyetlerine açık hale getiren Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelik değişikliği ile devam etti. Bizler de kamu yararını hiçe sayan yönetmelik değişikliğinin hem ilgili yasalara hem de anayasaya aykırılık teşkil ettiğini ve hukuken kabul edilebilir olmadığını dile getirdik. Zeytinliklerimizi ve geleceğimizi savunma talebimizin devam ettiğini belirtmek isteriz.

Bu sayımızda 2022’nin ilk aylarında Birliğimizde ve online olarak gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimize, yapılan ziyaretlere ve ülkenin güncel sorunlarını içeren, farklı alanlarda yaşanan sorunlara dikkat çeken basın açıklamalarımıza yer veriyoruz.

Yeni sayımızda görüşmek dileğiyle.

Mülkiyeliler Birliği Yönetim Kurulu