MÜLKİYELİLER BİRLİĞİ E-BÜLTENİ 2023/1 SAYISI YAYINLANDI

Değerli Mülkiyeliler,

Bültenimizin, 2023 yılının Ocak, Şubat ve Mart aylarını kapsayan yeni sayısını sizlerle buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz.

Bu 3 ay içinde hepimiz için en can yakan mesele 6 Şubat depremi oldu. Mülkiyeliler Birliği olarak bir yandan depremden zarar gören tüm vatandaşlara ve üyelerimize destek olmaya çalıştık, bir yandan da depremin faciaya dönüşmesine neden olan sorumluları istifaya davet ettik. Acılarımız hâlâ taze, deprem bölgesinde hem altyapı sorunları hem ihlaller hem de maddi ve manevi kayıplar devam etmekte. Mülkiyeliler Birliği olarak sorumluların yargı önünde hesap vermesinin takipçisi olacağımızı bir kez daha vurgulamak isteriz.

Bu 3 ayın bir diğer gündemi de Mülkiyeliler Birliği 48. Olağan Genel Kurulu oldu. Yetiştik Çünkü Biz grubunun galibiyetle çıktığı seçimleri, Türkiye’de başlayan 14 Mayıs seçim gündemi takip etti. Bu dönemin en sevindirici haberiyse barış bildirisi imzacılarının mahkeme kararıyla göreve iade kararlarının teker teker gelmeye başlaması oldu. Bu çerçevede, hem göreve ilk başlayan eski Mülkiyeliler Birliği Başkanı Dinçer Demirkent’i hem de diğer hocalarımızı yeniden tebrik ederiz ve haksız ve hukuksuz şekilde ihraç edilen tüm akademisyenlerin göreve iade edilmesi talebimizi yineleriz.

Bu sayımızda 2023’ün Ocak, Şubat ve Mart aylarında Birliğimizde ve çevrimiçi olarak gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimize, yapılan ziyaretlere ve ülkenin güncel sorunlarını içeren, farklı alanlarda yaşanan sorunlara dikkat çeken basın açıklamalarımıza yer veriyoruz.

Yeni sayımızda görüşmek dileğiyle.

Mülkiyeliler Birliği Yönetim Kurulu