NERMİN ABADAN UNAT TOPLUMSAL CİNSİYET ÇALIŞMALARI ÖDÜLÜ 2021 DEĞERLENDİRME SONUÇLARI BELLİ OLDU

Mülkiyeliler Birliği’nin, Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin ilk kadın asistanı, doçenti ve profesörü olan ve 2021 yılı itibariyle 100. yaşını kutlayan “Hocaların Hocası” Prof. Dr. Nermin Abadan Unat adına düzenlediği Nermin Abadan Unat Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Ödülü’nün değerlendirme sonuçları belli oldu. Türkiye’de ilk olan çalışmalarıyla toplumsal cinsiyet eşitliği mücadelesinin gelişmesinde öncü olmuş Prof. Dr. Nermin Abadan Unat adına 2021 yılı itibariyle ilk defa düzenlenen Ödül’e, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrencileri toplumsal cinsiyet çalışmaları alanında yazdıkları makaleler ile başvuruda bulunmuştu.

Jürinin değerlendirmeleri sonucunda, öğrenciler arasında toplumsal cinsiyet çalışmaları alanında özgün araştırma faaliyetlerini desteklemek ve lisans öğrencilerini bu alandaki bilimsel çalışmalara özendirmek amacına uygun olarak, birincilik ödülünün iki makale arasında paylaştırılmasına karar verildi.

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜNE DEĞER GÖRÜLEN MAKALELER

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 4. Sınıf Öğrencisi Deniz Sapaz’ın ‘’Erkek Hakları Aktivizminin Sanal Varlığı: Maskulist.tr Örneği’’başlıklı makalesi

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 4. Sınıf Öğrencisi Oğulcan Özgenç’in ‘’Gösteriye Ayna Tutmak: Performatif Bir Siyaset Örneği Olarak #ErkekYeriniBilsin Akımı’’ başlıklı makalesi

Ödül’e başvuran öğrencilerimize, başta kıymetli hocamız Prof. Dr. Nermin Abadan Unat olmak üzere, katkıda bulunan ve Ödül Jürisi’nde görev yapan hocalarımıza  teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ödül Töreni Ekim ayı içerisinde düzenlenecek olup, ilerleyen günlerde duyurusu yapılacaktır.

Mülkiyeliler Birliği Yönetim Kurulu