PROF. DR. MÜMTAZ SOYSAL SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

1971 yılında Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanlığı ve 1994 yılında Dışişleri Bakanlığı yapmış, Türkiye’nin yetiştirdiği en önemli Anayasa hukukçularından, efsane hocamız Prof. Dr. Mümtaz Soysal son yolculuğuna uğurlandı.

Zincirlikuyu Mezarlığındaki cenaze törenine, Mümtaz Soysal’ın kızları Funda ve Defne Soysal, yeğeni Büyükelçi Engin Soysal ve yakınları ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Eski Dışişleri bakanlarından Hikmet Çetin, CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu ile Mesut Yılmaz, eski Başbakan Yardımcılarından Murat Karayalçın, eski CHP Genel Başkanı Altan Öymen, Prof. Bilsay Kuruç, Prof. Ruşen Keleş, Prof. Dr. İlber Ortaylı, Avukat Turgut Kazan, Şükran Soner, Tarhan Erdem, Ömer Laçiner, Süleyman Çelebi, Ercan Karakaş, Alper Taş, Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi ve çok sayıda Mülkiyeli gazeteci katıldı.

Mülkiyeliler Birliği Genel Başkanı Dr. Dinçer Demirkent, İstanbul Şube Başkanı Yunus Isın ve şube yöneticileri ile Bursa Şube Başkanı Naci Damar ve şube yöneticileri da törende hazır bulundu.

Prof. Dr. Soysal’ın cenazesi, öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından, alkışlar eşliğinde cenaze aracına konuldu. Soysal’ın naaşı, götürüldüğü Zincirlikuyu Mezarlığında defnedildi.