PROF.DR. TUNCER BULUTAY SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Türkiye’de iktisat biliminin gelişimine katkısı unutulmaz olan, ömrünü bilime ve Fakültesi’ne adamış, 12 Eylül darbecilerinin Fakültemizden 1402 sayılı kanunla uzaklaştırdığı öğretim üyelerimiz arasında olan sevgili hocamız Prof.Dr. Tuncer Bulutay Mülkiyeliler Birliği’nde gerçekleştirilen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Mülkiyeliler Birliği Genel Başkanı İlker Akcasoy ve Mülkiyeliler Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri de törende hazır bulundu. Törene katılanlar arasında ayrıca Prof.Dr. Ruşen Keleş, Prof.Dr. Korkut Boratav, Prof.Dr. Bilsay Kuruç, Prof.Dr. Yalçın Karatepe, Selim Soydemir ve Mülkiyeliler Birliği önceki dönem başkanlarından Ali Çolak, Doç.Dr. Sevilay Çelenk ve Dr. Dinçer Demirkent de vardı.

Mülkiyeliler Birliği’nde gerçekleştirilen törenin ardından Kocatepe Camii’nde kılınan namazla defnedilmek üzere İstanbul’a nakledilen hocamızı uğurlamaya gelenler arasında Bulutay’ın kız kardeşi Birgül Somel, yeğenleri, öğrencileri, sevenleriyle birlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Başbakan Yardımcısı Murat Karayalçın, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, CHP İstanbul Milletvekili Fethi Açıkel, CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı da vardı.