ÜYE BİLGİLERİNİN GÜNCELLENMESİ HAKKINDA

Değerli üyelerimiz,

01.10.2018 tarihli ve 30552 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan yönetmelikle Dernekler Yönetmeliği’nde değişiklik yapılmış ve tüm üyelerimizin bilgilerinin Dernekler Bilgi Sistemi (DERBİS)’ne girilmesi zorunlu tutulmuştur. Söz konusu yönetmelik değişikliği, Birliğimiz tarafından yargıya taşınmış ancak yürütmeyi durdurma talebimiz reddedilmiştir.

İlgili düzenleme sonrasında 4 bin 134 üyemizin bilgilerinin eksik olması nedeniyle sisteme girişi yapılamamaktadır. Bu kapsamda üyelerimiz;

  • Üyeliği sonrasında evlilik yapmış ve soy ismi değişmiş ise bu değişikliği bildirmeleri,
  • TC Kimlik numarası kullanılmayan dönemde derneğimize üye olmuş olanların TC Kimlik numaralarını iletmeleri,
  • Nüfus kayıtlarında iki ismi olanların açık biçimde ad soyad bilgilerini derneğimize başvurarak güncellemeleri gerekmektedir.

Bu güncellemeler yapılamadığı durumda, üyelerimizin üyelikleri yasal zorunluluk nedeniyle düşecektir. Özellikle belirtmek isteriz ki, üyelerimizin önümüzdeki Genel Kurul’da bu işlem nedeniyle sorun yaşamamaları için Yönetim Kurulumuz üzerine düşen sorumluluğu hassasiyetle yerine getirmektedir. Üyeliği düşmüş dahi olsa Genel Kurul’a katılan her üyemiz, derneğimizin en üst karar organı olan Genel Kurul tarafından üye yapılabilecek ve oy kullanması sağlanabilecektir.

Tüm üyelerimizin gerekli hassasiyeti göstermelerini ve 20 Nisan 2019 tarihine kadar “ad soyad, TC Kimlik No, doğum tarihi, görevi, telefon numarası ve e-mail adresi” bilgilerini mulkiye@mulkiye.org.tr adresine göndermeleri ya da 0312 418 55 72 numaralı telefondan Derneğimize ulaşarak ilgili güncellemeleri yapmalarını talep ediyoruz.

Saygılarımızla,

Mülkiyeliler Birliği Yönetim Kurulu